Neden Çelik - Çelik Çatı-Çelik Konstrüksiyon-Panel Kaplama

İçeriğe git

Ana Menü

Neden Çelik

Çelik Konstrüksiyon


NEDEN ÇELİK KONSTRÜKSİYON ÇATI;


Çelik Konstrüksiyon Malzemenin Avantajları:
*Ahşap ve betona nazaran daha izotropik ve mukavemeti yüksek bir malzemedir.
*Elastisite modülü ahşapta 100.000, betonarmede 210.000 çelikte ise 2.100.000 dür.  Yani ahşabın 21 katı, betonarmenin 10 katıdır. Bu yüzden daha az sehim yapar ve daha az malzeme sarfı gerektirir.
*İnşaat aşamasında taşıyıcı elemanların  mukavemet işini şansa bırakmaz.
*Yani mukavemeti; beton santralindekilerin, mikser şoförünün, kalıpçının, demir bağlama işçisi ve taşeronunun, beton aplikasyon işçisinin,  beton kür işçisinin ve nihayetinde müteahhidin insiyatifine bırakmaz.
*Daha hafif malzemelerle çok daha büyük açıklıklar geçilebilir.
*Şunu hatırlamakta fayda var ; açıklık geçen yapı elemanlarının çoğunda momente bağlı çekme ve bükülme yükleri çelik malzemeyle karşılanır.
*Çok değişik şekillerdeki mimari geometrilere  istenen mukavemet ve estetiği koruyarak mükemmel cevap verebilir.
*İmalat aşamasının çoğu atölyede halledildiğinden şantiyede çalışma sürelerini dolayısıyla harcanan  enerji ve zamandan tasarruf sağlar

Çelik Konstrüksiyon Çatı Proje ve statik çalışmasından sonra istenilen makas açıklığı ve kolon ve kiriş yüksekliğide cephe çatı ara ve kat bölmeleri dahil olmak üzere depreme dayanıklı endüstriyel ve sosyal yapıları çelik konstrüksiyon olarak uygulamaktayız.

Sanayi ve sosyal yapılarda istenilen makas açıklığı ve yükseklikte kaynaklı ve civatalı çelik konstrüksiyon çatı proje ve statik imalat ve montajını gerçekleştirmekteyiz. Sosyal yapılarda kaplama olarak osbe mebran şıngıl uygulanırken Fabrikalarda depolarda panle sandviç kaplama uygulamaktayız.

İçeriğe Geri Dön | Ana Menüye Geri Dön